همانند هر فروشگاه و کسب و کار دیگری، فروشگاه های اینترنتی نیز دارای قوانین و مقررات مختص خود می باشند. ورود کاربران به پروفایل شخصی و استفاده از امکانات این سایت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فروشگاه یو پی اس رشت از سوی کاربر است.

قوانین و مقررات عمومی
​​​​​​​

​​​​​​​ توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه ‏های فروشگاه یو پی اس رشت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، روش ها و سرویس‏ها تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و بروز رسانی می شود و شما توافق می‏کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است

تعریف مشتری

کاربر مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که اطلاعات کاربری خود را در فرم ثبت نام درج کرده است تا به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فروشگاه یو پی اس رشت اقدام کند.

تعهدات خریدار:

1.    خریدار موظف است اطلاعات دقیق و کامل خود را برای دریافت سفارش از طریق روش های ارسال کالا در اختیار فروشنده قرار دهد.
2.    خریدار موظف است قبل از ارسال فرم سفارش و خرید هر کالایی اطلاعات لازم در مورد کالا را از طریق سایت فروشنده کسب کند و سپس سفارش خود را ارسال کند.
3.    خریدار موظف است هنگام دریافت کالا از مامور پست یا پیک کاملاً آن را بررسی و در صورت مشاهده آثار شکستگی و آسیب دیدگی از قبول آن خودداری کند. فروشنده مسئولیت شکستگی و یا معیوب بودن ظاهر و بسته کالا را بعد از دریافت کالا توسط خریدار را به عهده نمی گیرد.
4.    خریدار موظف است هنگام مراجعه مامور تیپاکس، پست یا پیک در محل مشخص شده در فرم سفارش، برای دریافت کالا حضور داشته باشد و در صورت عدم حضور در محل، ظرف مدت تعیین شده در اعلامیه شرکت پست به واحد پستی محل سکونت خود مراجعه و جهت دریافت کالا اقدام کند. بدیهی است در صورت عدم حضور خریدار در محل اعلام شده به هنگام سفارش و برگشت محصول، مسئولیت و هزینه ارسال مجدد با خریدار خواهد بود.
5.    در صورتی که خریدار از قبول کالای ارسال شده توسط شرکت (با هر روش ارسال کالا) خودداری کند و در صورت مرجوع شدن بسته پستی، به واحد پستی جهت دریافت کالا مراجعه نکند، موظف به پرداخت هزینه ارسال مجدد بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم رسیدن محصول به دست خریدار ندارد.
6.    خریدار موظف است قبل از خرید، اطلاعات موجود در صفحه “راهنمای خرید” را مطالعه نماید.

تعریف فروشنده
​​​​​​​

​​​​​​​فروشنده : فروشگاه اینترنتی شرکت انرژی افروز هوشمند آرکا(یو پی اس رشت) به آدرس اینترنتی upsrasht.com محصولات ارایه شده در وب‌سایت، از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی تامین و عرضه می‌شوند.

تعهدات فروشنده:
​​​​​​​
1.   فروشنده موظف است اطلاعات دقیق و کامل کالا را در اختیار خریدار قرار دهد.

2.  فروشنده موظف است کالای سالم و بی نقص را مطابق با آنچه معرفی شده طبق شرایط برای خریدار ارسال کند.

3. فروشنده موظف است پس از دریافت فرم و تائید سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن کالای خریداری شده را آماده و در بسته بندی مناسب به دست خریدار برساند. در صورت ارسال سفارش توسط پست و تیپاکس هرگونه اختلال و تاخیر بعد از تحویل جنس به آن، در طی عملیات پستی به عهده شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و شرکت تیپاکس است.
​​​​​​4. فروشنده می تواند بنا به تشخیص و به هر دلیل سفارش را لغو کند و از ارسال سفارش خودداری کند. بدیهی است در صورت نیاز، هماهنگی های بعدی می بایست توسط فروشنده و خریدار انجام پذیرد. ارتباطات الکترونیکی هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات این فروشگاه استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به فروشگاه ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فروشگاه به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
در حال حاضر این فروشگاه از سامانه پیامکی خود برای اطلاع رسانی از روند ثبت سفارش مشتریان استفاده می کند.